בדיקות בטון 

בדיקות הנכללות בקטגוריית מפרט הבטון הן יכולת עמידה בעומסים שונים ללא שבירה, עמידות בפני סדקים ושחיקה. סוג הבדיקה הנפוץ ביותר הוא מבחן חוזק הכיפוף שהוא מדד למידת קשיחות או עמידה של החומר בפני כוחות כיפוף.

החשיבות של בדיקת בטון

בטון נחשב לחומר ממנו מורכב שלד המבנה והוא צריך לשמור חזק על השלד לאורך זמן רב. במטרה להבטיח זאת, חשוב ביותר לבצע בדיקות בטון. הבדיקות מתבצעות על ידי הרשות המקומית אשר מטרתה להבטיח את יעילות הבדיקות. הבדיקה מבוצעת על ידי מעבדה מקצועית ובה עובדים אשר הוסמכו לביצוע הבדיקה ובאמצעות הבדיקה ניתן לגלות האם יש בעיות שונות.

חשיבות וזמן הביצוע של בדיקת בטון

בהתאם לגודל הבית הקבלן אחראי על הזמנת היציקות הדרוש במטרה להכין את שלד המבנה בצורה הטובה ביותר, זאת בהתאם להוראות של האדריכל ופיקוח של קבלן השלד. רגע לפני שמתחילים לעשות שימוש בבטון, חשוב ביותר לבצע בדיקת מעבדה מסיבה בטיחותית. חשוב לציין כי במידה והבטון סובל מליקויים שונים, הרי אי אפשר לעשות בו שימוש. כאשר תהיה בעיה והבטון יסבול מליקוי, הרי הדבר יעכב את קבלת טופס 4 ללא ביצוע בדיקות מעבדת בטון תקינות.

מה כולל יישום הבדיקה

יישום הבדיקה כולל בין היתר יציקה של הבטון לתבניות יציקה בצורת קוביה ולאחר מכן שליחה של התבניות למעבדה מקצועית המופעלת על ידי המדינה. הבדיקות מסתייעות בשל מכונות שונות המפעילות לחץ על הבטון תוך בחינת נקודת השבירה של קוביות הבטון. את הבדיקה מבצעים לאחר שבוע בו נותנים לבטון להתייבש וכך ניתן להסיק האם מדובר בבטון תקני או לא. עם זאת, את התשובות הסופיות ניתן לקבל לאחר 28 ימים.
בדיקות בטון 

מהי  מעבדה מקצועית?

במידה ואתם בונים בית חדש, הרי אחד השלבים החשובים ביותר הוא לקבל טופס 4 המאשר את סיום הבנייה ויש לפעול בשיתוף עם מעבדה מקצועית אשר תלווה את כל שלבי הבנייה.  מעבדה מקצועית תציע שירות אשר יכלול את כל הבדיקות הדרושות המופקדות על אזור הבנייה. יש חשיבות עליונה לבחור את המעבדה המקצועית ביותר על מנת לקבל את אישור הבנייה ומכאן ישנם מספר פרמטרים חשובים:

  • ציוד מקצועי: חשוב ביותר לבחור מעבדה ולה ציוד מקצועי ובו ניתן לעשות שימוש על מנת לבחון את תקינות המבנה.
  • איכות: נוסף על כך, חשוב ביותר לבחון את איכות המעבדה ולוודא כי אכן מדובר על מעבדה איכותית ביותר.
  • אמינות: נוסף על זאת, חשוב ביותר לוודא כי מדובר בעובדים מקצועיים אשר ידאגו לעדכן אתכם בתוצאות של הבדיקות.
  • המלצות: נוסף על זאת, חשוב ביותר לבחור את המעבדה המתאימה בהתאם להמלצות וכך תדעו כי מדובר בבחירה הנכונה ביותר.

רגע לפני סיום

אין ספק כי בנייה של בית חדש כוללת התרגשות רבה וחשוב ביותר להקפיד על הבדיקות השונות.