יוצאים לחופשה על החוף: 6 דברים חשובים שצריך לקחת ל- חוף הים

האם אתם חובבי ים מושבעים ולא מסוגלים לדמיין חופשה ללא בילוי על חוף הים? אולי לקחתם חבילת נופש בטן-גב על חוף הים ומצפים בכיליון עיניים למנוחה על שפת הים להלן 6 דברים שחשוב לארוז במזוודה ותמיד יהיו בתיק החוף שלכם. כמובן, גם אם שכחתם משהו בבית, לרב תמיד תהיה אופציה לרכוש את החסר בחנויות הקרובות למקום הנופש. אך עדיף לבזבז זמן וכסף על אטרקציות מקומיות או מתנות מזכרת מהנופש מאשר על חיפוש ורכישה מיותרת של חפצים רגילים שתמיד עולים יותר בקרבת אתרי הנופש.

1. קרם הגנה מהשמש לכל המשפחה

הדבר הראשון והנחוץ ביותר הוא קרם הגנה מהשמש. מיותר להתפזר על כל יתרונותיו וחשיבותו של קרם הגנה מהשמש. כשמדובר על הגנה מהשמש למבוגרים, לפעמים יש התלבטות בין קרם הגנה נמרח על הגוף לבין קרם הגנה מרסס. אומנם תרסיס של חומר הגנה יותר קליל, לא משאיר סימנים לבנים על הגוף ונראה יותר אסתטי, חשוב לקחת בחשבון שבזמן הריסוס חלק מהחומר מתפזר באוויר ולא מגיע לגוף כלל. השכבה של הגנה דקה יותר. כך שבמקרה והצטיידתם בכל זאת בקרם הגנה בצורת ספריי, חשוב לרסס כמה שיותר קרוב לעור הגוף, ולחזור על הפעולה אחרי שחייה בים או כל מגע עם המים.

כאשר מדובר על קרם הגנה לתינוקות וילדים, חשוב לזכור שאין חומרי הגנה מהשמש לתינוקות מתחת לחצי שנה. ניתן להגן עליהם רק באמצעות ביגוד מתאים, שהייה בצל ובמקום יחסית קריר, שמירה על חום הגוף שלהם. עבור ילדים מעל גיל חצי שנה, חשוב להקפיד על בחירת קרם גוף מתאים. כדי להימנע מאלרגיות ורגישויות העור הלא צפויות, כדאי להעדיף קרם הגנה פיזיקלי על קרם הגנה כימי. אומנם הקרם הזה שומני יותר, משאיר סימנים לבנים, אך הוא פחות נספג לתוך העור של הילדים ועשוי לגרום לפחות תגובות אלרגיות. תבחרו מוצרים להגנה עם מסנני קרינה גבוהים עם דירוגים בין SPF30 ל-SPF50 עם ספקטרום הגנה רחב.

2. תארזו לנופש כמה זוגות של בגדי ים

כאשר מדובר על בגד ים לנשים, מדובר על פריט בגד מאוד חשוב עבור החופשה. הוא אמור להיות נוח, קל, מתאים לגוף, איכותי, שיספק שהייה נעימה במים. אך בנוסף הוא משרת כפריט בגד אופנתי וטרנדי מחוץ למים, על החוף או על שפת הבריכה. הכי לא נעים להיכנס לתוך בגד ים רטוב שלא הספיק להתייבש משחיית הבוקר כאשר רוצים לשחות קצת גם בערב, או כאשר רוצים להנות קצת בבריכה של המלון בשעות אחרי הצהריים. זאת סיבה טובה לקחת כמה זוגות של בגדי ים. אפשר לקחת סוגים שונים של בגד ים: בגד ים ביקיני ובגד ים שלם, בגד ים שרוול ארוך או טנקיני עם חולצה ומכנסון שיהיה ניתן ללבוש בכל זמן לכל בילוי במים או מחוץ למים בחופשה.

חוף ים

3. שקיות ניילון רב פעמיות עם פס סגירה עליון

תביאו איתכם שקיות ניילון רב פעמיות, אפשר גם עם פס סגירה עליון. השקיות האלה שימושיות מאוד לכל מטרה אפשרית. במקום לקנות נרתיקי טלפון נייד יקרים, אפשר לשמור את הטלפון בתוך הניילון כזה בחוף. שקית כזאת תספק הגנה לטלפון מחול, ממים וכל נזק אחר של חוף הים. אם אין לכם אריזה ייעודית לשמירת בגד ים רטוב, השקיות האלה ישרתו לכם גם לשמירת בגד ים רטוב לאחר החלפת בגדים בחוף. רק חשוב לא לשכוח להוציא בגדי ים מהשקית ולשטוף במים רגילים. שקית ניילון רב שימושית כזאת יכולה לשמור את תכולת תיק החוף מקרם הגנה שעשוי לנזול, ללכלך את הכל בתוך התיק. כך שניתן לשים בה בקבוקי קרם הגנה או מוצרי קוסמטיקה אחרים שעלולים לנזול או ללכלך. חוץ מזה, כמו שאמרנו, אלה שקיות רב שימושיות, לכן תמיד טוב לשמור על הסביבה ולמחזר. יש לשקיות האלה המון שימושים, כך שתמיד כדאי שיהיו לכם בתיק כמה כאלה.

4. נישנוש על החוף זה חלק מהכיף.

אולי זה שמש, אולי מים מלוחים של הים, אולי פעילות אקטיבית כמו שחייה, אבל מה שבטוח – בזמן בילוי על החוף מתחילים להיות רעבים מהר מאוד. כל אחד בוחר את כמות האוכל וסוג האוכל שהוא אוהב. מישהו לא בא לחוף בלי מנגל, ומישהו אפילו בשביל כוס מים עולה למסעדות החוף. אבל לרב, כדאי להסתפק בנשנושים בריאים, מהירים שקל להכין, נעים לאכול. וחשוב שלא יתקלקלו מהר בחום של השמש.
הנשנושים הכי מומלצים הם ירקות ופירות של העונה. ניתן להכין קופסה גדולה לכל החברים או לכל המשפחה לפי טעמם. פירות העונה מספיק מתוקים כדי לספק את הרעב. יחד עם זאת, לא משאירים הרגשה כבדה בבטן שיכולה להפריע להמשך פעילות במים. אם רוצים קצת יותר קלוריות, כדאי לשלב עם פירות יבשים וסוגים שונים של אגוזים. כמובן, מי שמעדיף כריך, גם בסדר.
במקום משקאות ממותקים ומוגזים שתמיד אפשר למצוא בקיוסקים של חוף הים, תמיד מומלץ לבחור מים. מים והרבה.

5. גם רכב זקוק להגנה.

אם אתם באים לחופשה ברכב פרטי ועולים לחוף גם עם הרכב, חשוב מאוד להוציא כמה גרושים ולרכוש מגיני שמש לרכב. גם רכב, גם ילדים שלכם יגידו לכם תודה. להיכנס לאוטו באמצע צהריים לאחר ששהה שעות על השמש – זה לא כיף. במובן מסוים זה גם מסוכן ועשוי להיגמר עם כוויות גוף. החלקים המתכתיים של חגורות בטיחות של מושבים ושל מושבי בטיחות של ילדים עשויים להיות בטמפרטורות גבוהות מאוד ובזמן מגע עם עור הילדים לגרום לכוויות. מגיני שמש לחלון קדמי, ואם אפשר לחלונות צדדיים, ישמרו על טמפרטורה סבירה יותר ברכב, ימנעו כוויות וישפרו הרגשה ואווירה כללית ברכב.

6. אבקת טלק של ילדים נגד חול באוטו

מכירים את כמויות החול באוטו לאחר חזרה מהים? מלא מלא חול שנשאר על הרגליים הרטובות ועובר לרכב? אז הנה טיפ מוזר אך עובד. קחו איתכם לחוף קופסת טלק או כל אבקת פודרה של ילדים. לפני שנכנסים לאוטו, תעברו עם טלק בכל המקומות הלחים בגוף שנדבק אליהם חול. טלק סופג את הלחות. וחול יורד מייד כמו בקסם.