השלמת שיניים – דרך להשיג חיוך חדש

השלמת שן השלמת שיניים היא הליך שיניים קוסמטי נפוץ מאוד שנעשה על ידי רופאי שיניים. ניתן להשלים אותה כאשר מטופל אינו מרוצה ממראה השיניים או החניכיים. אם זה המקרה, על המטופל לעקור שן נוספת או שהם מעוניינים לעבור טיפול שורש. למרות שהשלמת שיניים יכולה להיות יקרה, זהו הליך בטוח מאוד שאושר על ידי איגוד השיניים האמריקני.

השלמת שיניים על ידי רופא שיניים

במהלך הליך זה, רופא שיניים יציב כתרים ותותבות מעל קו החניכיים הטבעי תוך מילוי החסר בחומרים סינתטיים. כתרים ותותבות מחוברים מעל קו החניכיים בשיניים העליונות, בעוד שהפער מלא בחומרים. קו החניכיים נסגר עם השתלות שיניים. לאחר סיום תהליך זה, החיוך של המטופל ייראה טוב יותר והם ירגישו בטוחים יותר לגבי חיוכו.

ישנן מספר סיבות מדוע אנשים עשויים להזדקק למשיכת השיניים או להוצאתן. חלקם עשויים לשבור שיניים או להתפורר בגלל היגיינת הפה לקויה. ניתן למנוע זאת באמצעות ניקוי נכון, שימוש בחוט דנטאלי והברשה רגילה. אין פירוש הדבר כי אינך יכול לחלות במחלות חניכיים או חללים, אך טיפול בשיניים חיוני לשמירה על היגיינת הפה ולמניעת חללים.

למאמר מקצועי באתר פיקנטי בנושא – השתלת שיניים ביום אחד אפשרית כתוצאה מטכניקה חדשה

אובדן שיניים השתלת שיניים החסרות

אנשים עלולים לאבד את שיניהם גם בגלל פציעה מקרית, מחלה או מחלה, או מוות טבעי. משמעותם של נסיבות אלה אינה בהכרח שלאדם לא יהיו יותר שיניים; זה פשוט אומר שהשיניים נשברו או חסרות. יש אנשים שחווים אובדן שיניים כתוצאה ממחלות גנטיות או דנטליות, כמו שחיקת אמייל, מחלת חניכיים או דנטיניטיטיב. במקרים מסוימים אובדן שיניים מתרחש כתוצאה מעששת או אובדן שיניים הנגרם על ידי חללים. ניתן למנוע אובדן שיניים באמצעות היגיינת פה נכונה, כולל ניקוי קבוע, בדיקת השיניים והחניכיים ושימוש במי פה.

סתימות מהוות אלטרנטיבה לשיקום השן לאחר שאיבדה שן. סתימות שיניים, הנקראות גם כיפות, משמשות להחלפת שן פגומה. ההליך נעשה על ידי רופא שיניים במשרד שיניים או במתקן שיניים אחר.

לאחר שיקום או מילוי שיניים, יתכן שהמטופל ירצה להניח כתר על שן אחת או יותר. כתרים הם שיני שקר שנועדו להיראות כמו שן רגילה. עם זאת, הם אינם שן אמיתית ולכן לא ניתן למצוא אותם בעין בלתי מזוינת. במקום זאת, רופא שיניים ישתמש בזכוכית מגדלת ובמראה בכדי להציג את הכתרים על השן. כתרים בדרך כלל מוטבעים בחניכיים בין השיניים שמסביב.

תוכלו לקבל עוד מידע מקצועי במרפאת שיניים ברעננה לקבל את כל עדכונים של שיקום הפה השתלת שיניים כתרים ביום אחד ועוד…

השלמת שן השלמת שיניים

מה חשוב לדעת

כשיש תאונה או ריקבון או זיהום חמור בשן, יתכן ולא תצטרך לשים על השן כתר. אם הריקבון לא התפשט רחוק מדי מהגומי והשיניים שמסביב לא אבדו, רופא השיניים עשוי להציע שימוש בכובעים או גשרים. גשרים הם שיני שקר המונחות מעל השיניים הנותרות. על מנת לאבטח את הגשר, מורחים מלט שיניים סביב דפנות הגשר. כאשר מלט השיניים מתייצב, הוא קושר את השיניים.

השלמת שיניים מספקת למטופל דרך לחייך חיוך חדש ולשפר את מראה השיניים. מסיבה זו חברות ביטוח אינן משלמות בדרך כלל עבור השלמות השן. זה מכוסה בדרך כלל כאשר האדם מקבל כתר או אם האדם מקבל גשר. כאשר לאדם חסרות שיניים, לעומת זאת, הוא או היא עדיין יכולים לקבל טיפולים אלה ויכולים להחזיר חיוך יפה.